Ko boste enkrat poskusili okus tega sirčka oz. sirnega namaza, ne boste več kupili tistega iz trgovine. Poleg tega je ta namaz edini, ki vsebuje probiotične kulture oz. naravne probiotike, vitamin B12, folno kislino in ravno prav obdelane mikroelemente iz mleka (kalcij, kalij) s strani dobrih bakterij v postopku fermentacije, da jih naše telo lahko popolnoma izkoristi.
Okus? Čeprav je ta sirček pripravljen 100 % iz kefirja, nima niti kančka okusa po njem, po kislem. Po okusu je boljši od vseh sirnih namazov, ki jih najdemo na trgovskih policah.
Recept je pripravljen v sodelovanju z znamko Kefirko.
Sestavine:
3 dcl domačega kefirja
1 žlica temne čokolade
ščep cimeta
1 žlica sesekljanih orehov
1 žlica sesekljanih posušenih malin
1 žlica sesekljanih neslanih pistacij
ščep sveže mletega popra
ščep sveže mletega čilija
začimbe po želji: timijan, rožmarin, origano, peteršilj, drobnjak, ...
ajdov kruh z orehi (KLIKni za recept)
Kefir pripravimo iz svežega polnomastnega mleka in s pomočjo kefirnih gobic. Mleko pustimo z gobicami 24 ur na pultu, da steče fermentacija, da dobre bakterije opravijo svoje delo, da nam servirajo "super hrano" polno odličnih mikroelementov, encimov in vitaminov.
Kefir odcedimo skozi gosto cedilo na kefirkotu v cedilo za pripravo sira. Pokrijemo s pokrovčkom, postavimo v hladilnik in ga pustimo stati (cediti se) 24 ur.
Po 24 urah bo na cedilu ostal sir, jaz mu pravim sirček za sirni namaz, na dnu kefirkota se bo pa nabrala sirotka. Sirotka je polna beljakovin, zato je nikar na zavrzimo. Uporabimo jo za pripravo smutijev, peciva, palačink, ...
Sirček s pomočjo dveh žlic oblikujemo v kepo, ki jo povaljamo v željenem "posipu".
Za posip lahko uporabimo seveda različne stvari. Od svežih želišč, začimb, svežega sadja, do različnih oreščkov, lahko ga solimo, sladkamo ipd.
Zajtrk, malica, ... kot se šika!